تبلیغات
بدون سانسور - هر روز بروز - آیا انتظار وفاداری از مرد، حق طبیعی زن است؟
 

تمامی فعالیت های این سایت مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران است

بدون سانسور - هر روز بروز
 
آدرس جدید : www.2044.mihanblog.com
Free PageRank Checker
 انتظار وفاداری از مرد، حق طبیعی زن است
در مسئله ازدواج، اولین نکته و شاید مهمترین نکته ماهیت یگانه خواه عشق است. جز در موارد استثنایی و خرق عادت، عشق الزام به یگانه خواهی دارد. خدا در سوره بقره آیه ۲۰۹ اعلام می کند که وقتی نشانه های آشکار پیداست، دیگر جایی برای لغزش ذهن وجود ندارد. در موضوع عشق، نشانه ها حکایتگر تناقضی ساختاری در چندگانه خواهی هستند.

حقیقت این است که در چندگانه خواهی، تمایز امری قطعی است. به صورت طبیعی، امکان ندارد، فرد بتواند عشق همسان را به شرکای جنسیش تقدیم کند. او یکی را بیش از دیگری یا دیگران دوست دارد و سیگنال های حسی و عاطفی و عقلیش با او اشتراکات ریشه ای تری دارد.

چالش هنگامی خود را نشان می دهد که دریاببیم ایجاد فضای رمانتیک و هدایت شریک جنسی به سمت تعالی احساسات نیازمند ویژه نمایی شریک جنسی است. چندگانه خواهی به صورت زیرساختی بستر ویژه نمایی را گرفتار تناقض می کند.

فرد دو انتخاب دارد:

یک- به شریک جنسی درجه دو خود جایگاه واقعی اش را اعلام کند، که این امر عزت نفس احساسی وی را مخدوش می کند. شریک جنسی فرد چگونه می تواند به شکوه احساس دست یابد، هنگامی که به او گفته می شود، انسانی درجه دو است؟

دو- فرد پرده پوشی کرده و به روش های فریبکارانه شریک جنسی درجه دو خود را درجایگاهی اولی که صاحب آن نیست، بنشاند. در آیات ۹۳ و ۹۴ سوره آل عمران، تغییر مرزهایی که اصول محکم، حدودشان را مشخص کرده، امری ستمگرانه  عنوان شده است. فریب شریک جنسی و نگفتن واقعیت به او، نقض آشکار این حکم الهی و حقوق بشری است.

مفاهیم بالا بر گرفته شده از دو استخاره ای بود که درباره چند همسری گرفتم؛ اما استخاره بخشی از علم حضور است. خدا هنگامی که می گوید در جهان هستی چشم بگشایید، یعنی نشانه های حضور مرا ببینید. متاسفانه، مذاهب به اشتباه گفته خدا را برهان نظم گرفته اند.

خدا به صورت مرتب در حال ارسال پیام به تک تک مخلوقات خود است و فرد به محض آن که توجه نشان می دهد، سیگنال ها را دریافت می کند. مشکلی اگر وجود داشته باشد، در ناآزمودگی ذهنها برای رمزگشایی سیگنال هاست.

استخاره نیز یکی از روش های ارسال سیگنال خدا برای بشر است. علم غربی می گوید: حرکت انگشت یا عددی تصادفی ماهیت تصادفی و فاقد شعور دارد. علم حضور می گوید: هنگامی که نیت می کنیم، خداوند سیگنال حضورش را در کنترل مسیر حرکت انگشت یا عدد تصادفی مداخله داده و ما را به سمت «آیه پاسخ گو» هدایت می کند.

به بیان این مختصر اکتفا کنیم و به موضوعمان باز گردیم. درباره مسئله یگانه خواهی عشق چند روز پیش سیگنال های حضور خدا را دریافت کردم. پیام هایی درخشان که بیش از ده ها مورد بودند و در اینجا فقد به سه تای آن ها اشاره می کنم:

در فاصله لحظاتی دو زوج را دیدم که دست در دست هم داشتند و به ناگاه زن دست مرد را به سویی کشید. دقایقی بعد که از پهنای خیابان عبور می کردم. دو کبوتر را پرواز کنان در طول خیابان دیدم که ناگهان به سمت چپ در حرکتی هماهنگ منحرف شده و سپس به مسیر بازگشتند.

این سه تصویر مشابه، یک حرف می زدند. زوج در کش و واکش خود به هماهنگی دست می بابند. این یکپارچگی در حضور شخصی ثالث به انکسار می انجامد.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 اردیبهشت 1391 توسط با مرام

تمامی مطالب مذهبی این سایت با ذکر منبع و سند معتبر می باشد
قالب وبلاگ